Южненська криза: з ОПЗ звільнилось 500 робітників

За 2018 рік завод втратив 564 робітника, більша частина з яких виїхала до роботи за кордон і вже навряд чи повернуться, повідомляється на офіційному сайті ОПЗ.

Станом на 27.12.2018 р. заборгованість з виплати заробітної плати за листопад 2018 р. (з нарахуваннями) склала 30,0 млн грн. Заборгованість зі сплати податків (у т.ч. податок на землю) – 6,2 млн грн. Заборгованість за постачання природного газу (з урахуванням транспортування та без урахування фінансових санкцій) склала 7 561,7 млн грн (у т.ч. прострочена заборгованість). Заборгованість зі сплати за постачання електроенергії у листопаді 2018 р. склала 8,5 млн грн. Загальна заборгованість підприємства станом на 27.12.2018 р. складає 7 692,6 млн грн, у т.ч. поточна заборгованість – 130,9 млн грн.

У свою чергу невиплата заробітної плати призводить до кадрового голоду, неможливості здійснення нормальної розстановки персоналу. Взагалі відсутність необхідного персоналу та необхідних матеріальних ресурсів може призвести до необхідності повної зупинки заводу та консервації устаткування. Але навіть при повній зупинці підприємству необхідні відповідні кошти у розмірі приблизно 92 – 100 млн грн на місяць для забезпечення операційних витрат на забезпечення безпечного режиму утримання устаткування та охорону об’єктів заводу”, – йдеться в повідомленні.

Таким чином, у зв’язку з тривалим простоєм виробничих потужностей і необхідністю нести витрати, пов’язані з утриманням виробничого устаткування в робочому, безпечному стані, нарахуванням та виплатою робочому персоналу заробітної плати та сплати обов’язкових платежів до бюджету, дефіцит обігових коштів продовжує поглиблюватись.

У зв’язку з кризовою ситуацією, що склалася в товаристві, 27.11.2018 р. Правління AT «ОПЗ» прийняло рішення про запровадження в товаристві заходів, спрямованих на економію обігових коштів та зниження витрат підприємства.

Довідково: ПАТ “Одеський припортовий завод” – одне з найбільших підприємств хімічної галузі України, яке спеціалізується на виробництві аміаку, карбаміду, рідкого азоту та ін. Проблеми в підприємства почалися з 2014 року, коли через підвищення вартості газу завод скоротив об’єми. Повністю виробництво було зупинено в 2017 році, а 30 квітня 2018 завод повністю зупинив виробництво продукції, через відключення постачання газу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *