Коли потрібне емоційне перезавантаження або є спрага побачити цей світ через призму близькості до природи та цінностей, притаманних нашим предкам, – треба завітати на еко-ферму, що відкрита на території Визирської ОТГ.
Так визначає ідею створення і місію існування ферми її засновниця Олена Козьміна. Еко-ферма “Ластівка” і етномузей “Світлиця” починали свій шлях майже одночасно, та вже стали перлиною Визирської громади, повідомляє “Лиманська агенція новин”.
Нещодавно тут презентували видання буклету, який розповідає пр овсе, чим наповнене життя еко-центру.
“Ми цю пам’ятку виконали двома мовами, тому що бачимо інтерес і в іноземних відвідувачів. У нас були гості з Польщі, з Канади. Ця книжечка – зручна форма зберігання інформації”, – розповіла Олена Козьміна, засновниця екоферми “Ластівка” та етномузею “Світлиця”.
Побувавши тут хоча б один раз, забути побачене неможливо. Краса і грація кожного з вихованців конюшні Шевальє підкорює відразу. Один з героїв – кінь Патрон, результатами семирічної виїздки якого захоплюється тренер з Португалії Родріго Матос, один з найвідоміших експертів міжнародного класу.
“Це молодий коник, звати його Патрон-Паша, він дуже любить спілкуватися, любить дітей та завжди готовий працювати. Не можна сказати, що в мене є тільки один улюбленець – вони всі у мене улюбленці”, – кажеГанна Вольська, кандидат в майстри спорту з конкуру.
Конюшня Шевальє – це магніт для гостей усіх вікових категорій, який підкорює кожного красою і силою коней. Разом із фермою корів ці два об’єкти є “золотим фондом” проєкту господарства “Ластівка”. Дегустація сирів – окрема та досить цікава сторінка книги “Ластівка-Book”.
“Ми організували власне перероблювання, сертифікували його. У нас вся лінійка продукції відповідно до законів України задекларована, тобто – має декларацію якості. Тому ми пропонуємо нашу продукцію на прилавки магазинів. Вже 2 роки як ми поставляємо її в Доброславську центральну районну лікарню, як для пацієнтів, так і для споживання працівникам шкідливих професій”, – розповіла засновниця екоферми.
За весь період, з моменту заснування ферми та етномузею “Світлиця”, тут з’явилося багато предметів старовини, народної творчості, іконопису та живопису з різних куточків України. Саме тому сюди хочеться повертатися знову і знову за враженнями та емоціями. Серед яких в першу чергу – повага до копіткої праці предків і любов до рідної землі.
“У мене є ще нереалізовані ідеї, які можна було б втілити в рамках грантів, інвестування якихось спільних проєктів. Можна створити такий хаб-вузол, який міг би стати одним з туристичних центрів, щоб приймати більшу кількість гостей, або розвивати індивідуальні програми та тури”, – розповіла пані Олена.