Плідні вісім місяців року для місцевих бюджетів України – їх власні надходження за січень-серпень зросли на 29,2 млрд грн і складають тепер 177,9 млрд грн. А це означає, що фінансова децентралізація продовжує нарощувати ресурсні м’язи громад. Про це сказав перший заступник Міністра Мінрегіону В’ячеслав Негода.
«Це фінансова подушка громад, яка дає їм можливість вирішувати більшість питань місцевого значення. Але це не головний показник бюджетної децентралізації. Головне у цьому те, що громади стали зацікавленими у нарощуванні своїх доходів. Вони вчаться готувати проекти розвитку, вони створюють умови для розвитку бізнесу і, як наслідок, з’являються нові робочі місця, вони удосконалюють інвестиційну грамотність і культуру, щоб бути конкурентоспроможними. Це вдалий старт перших років децентралізації у побудові економічно розвинутих громад і країни в цілому», – сказав В’ячеслав Негода.
Для порівняння, ще не так давно, у 2014 році, власні надходження місцевих бюджетів за підсумками року складали всього 68,6 млрд грн. Сьогодні ж тільки податку на доходи фізичних осіб надійшло до місцевих бюджетів в обсязі 105,6 млрд грн. А якщо порівнювати ці надходження з минулорічним відповідним періодом, то ріст склав 19 млрд грн або 21,9%. Найвищі темпи приросту ПДФО мають Донецька (26,8%), Київська (24,2%) та Тернопільська (23,5%) області.
Зростають й інші показники. Приміром, плата за землю склала 22,2 млрд грн (+4,1 млрд грн або +22,4%). Найвищі темпи приросту забезпечили Закарпатська (60,6%), Луганська (39,1%) та Рівненська (34,5%) області.