Адмінресурс та підкуп виборців на Одещині зафіксували в ОПОРІ

У липні кандидати в народні депутати та партії активно займалися агітацією, причому кандидати-мажоритарники нерідко використовували інструменти непрямого підкупу громадян, застосовували адмінресурс та розповсюджували агітаційну продукцію без вихідних даних . Про це на пресконференції 19 липня в Одесі розповіли представники ОПОРИ.

За інформацією спостерігачів, впродовж липня політичні партії та кандидати розгорнули максимально масштабні агітаційні кампанії, проте не всі партії проявляли однакову активність в різних одномандатних округах області. Найбільшу активність демонстрували партії «Опозиційна платформа – За життя» і «Слуга народу», високу активність в межах всієї області виявили «Європейська солідарність», ВО «Батьківщина», «Українська стратегія Гройсмана». Радикальна партія Олега Ляшка активна агітувала в центральних та північних районах області, «Опозиційний блок» та «Голос» – в обласному центрі.

При цьому найбільша кількість порушень в Одеській області, виявлена ОПОРОЮ, пов’язана з активностями кандидатів в одномандатних округах, тобто мажоритарників.

«Основні конкуренти за найбільшу кількість голосів виборців в одномандатних виборчих округах під час другого місяця кампанії позачергових виборів демонстрували широкий спектр як прямих порушень закону, так і порушень стандартів проведення вільних та рівних виборів. Традиційно для агітаційних кампаній в одномандатних округах кандидати були схильні здійснювати агітаційні заходи, які супроводжувались наданням громадянам товарів або послуг на безоплатній основі. Спостерігачі ОПОРИ зафіксували таку активність кандидатів-мажоритарників Дмитра Танцюри (самовисування, округ №133), Віктора Баранського («Опозиційна платформа – За життя», округ №133), Дмитра Голубова (самовисування, округ №136), Олексія Гончаренка (самовисування, округ №137), Василя Гуляєва (округ №140, самовисування)», – розповів координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

ОПОРА відзначає, що в переважній більшості зафіксованих спостерігачами випадків  безоплатні товари або послуги кандидати надавали дітям, а також через благодійні фонди та організації. Такі благодійні установи діяли на користь Віктора Баранського, Віктора Іванкевича, Сергія Ківалова, Дмитра Голубова, Володимира Осіпова, Олександра Пресмана, Алли Гінак, Віталія Барвіненка, Анатолія Урбанського.

У липні спостерігачам ОПОРИ також стало відомо про організацію схеми зі скупівлі голосів одним з кандидатів в одномандатному окрузі в місті Одеса. В цей же період національна поліція заявила про розкриття схеми зі скупівлі голосів в окрузі № 141, ймовірно, на користь Віталія Барвіненка.

Зафіксовано і зловживання адміністративним ресурсом.

«Порушуючи можливості для рівної конкуренції з іншими кандидатами в своїх виборчих округах, кандидати, які є народними депутатами Верховної Ради чинного скликання, або ж кандидати-депутати місцевих рад активно використовували в рекламних цілях заходи та проекти, які фінансуються з державного або місцевих бюджетів. У цьому були помічені Дмитро Танцюра, Геннадій Чекіта, Сергій Ківалов, Олексій Гончаренко, Олександр Пресман, Василь Гуляєв, Трифон Антов, Віталій Барвіненко, Князь Хачатрян», – розповів Анатолій Бойко.

Для прикладу, в Татарбунарському районі одного з кандидатів активно “просував” голова Татарбунарської РДА Руслан Пітак: разом з Трифоном Антовим, який зараз балотується в народні депутати по 141 виборчому округу, та заступницею голови Одеської ОДА Світланою Шаталовою  у розпал передвиборчої кампанії вони “інспектували” будівництво амбулаторії в селі Вишневому. А також посадовець не раз з’являвся і на зустрічах кандидата з виборцями. Фото можна легко знайти на сторінці у Руслана Пітака.

трифон антов

 

Також спостерігачі ОПОРИ зафіксували 26 випадків використання в рекламних цілях кандидатами проектів та робіт, що виконуються за рахунок коштів державних або місцевих бюджетів, з них  16 – щодо проектів, які виконуються за фінансування з місцевих бюджетів. Серед кандидатів, за якими зафіксовано таку активність: Дмитро Танцюра (1 випадок), Геннадій Чекіта (1 випадок), Сергій Ківалов (2 випадки), Олексій Гончаренко (5 випадків), Іван Фурсін (2 випадки), Князь Хачатрян (1 випадок), Олександр Пресман (3 випадки), Василь Гуляєв (1 випадок), Трифон Антов (4 випадки), Віталій Барвіненко (1 випадок), Анатолій Урбанський (5 випадків).

Джерело – ВГО “Комітет виборців України”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *