Сезон у розпалі: як в Одесі працює новий муніципальний пляж? ВІДЕО

На 11-й станції Великого Фонтану в Одесі розташовані одразу два популярні пляжі — муніципальний інклюзивний та платний “Кокос”. Обидва внесені до переліку офіційно дозволених зон для купання, затверджених Одеською ОВА.

Пляж для всіх, але з пріоритетом для людей з інвалідністю

Муніципальний інклюзивний пляж обладнаний для відпочивальників із інвалідністю. Як розповів адміністратор пляжу Дмитро, щодня сюди приходять щонайменше 300–350 людей. Зона має доступ для людей на візках, тактильні смуги для людей із порушеннями зору, супровід та можливість безперешкодного підходу до води.

Це інклюзивна локація, що пристосована для людей з інвалідністю різних категорій. Але вхід тут вільний для всіх”, — зазначив адміністратор.

Інклюзивний пляж в Одесі
Спуск в море на муніципальному інклюзивному пляжі на 11 станції Великого Фонтану в Одесі. Суспільне Одеса

Усі послуги на пляжі — безкоштовні. Документів для підтвердження інвалідності не вимагають. Натомість паркування на місцях для людей з інвалідністю регулює муніципальна варта, яка може перевірити документи.

Відвідувач Андрій зазначив, що пляж зручний, але нарікає на водіїв, які користуються підробленими наліпками інвалідності, займаючи спеціальні місця.

Інфраструктура та укриття на пляжі

Пляж має обладнані туалети (безкоштовні для пенсіонерів і дітей до 10 років, для решти — 5 грн), душі, рукомийники та навіси від сонця. Є пункт медичної допомоги. Всі об’єкти — нові, з ремонтом.

Під час повітряної тривоги відпочивальники можуть сховатися в укритті. Воно має два входи, вентиляцію та освітлення.

Платний відпочинок на пляжі Кокос

Поруч із муніципальним працює платний пляж “Кокос”. Тут можна орендувати шезлонг за 200 гривень, ліжко — за 500 грн, бунгало — за 800 грн. У вихідні більшість місць зайняті ще до обіду, розповів працівник Кирило.

На пляжі працює кафе. Пляшку негазованої води 0,5 літра тут продають за 49 гривень, а айс-лате коштує 95 гривень.

Пляж на 11 станції Фонтану в Одесі
Пляж на 11 станції Великого Фонтану в Одесі. Суспільне Одеса

Що кажуть відпочивальники

Микола, який має інвалідність першої групи, хвалить доступність муніципального пляжу:

“Доступ є прямо до води. Не треба сходами ходити. Раніше було більше паркомісць, але й зараз встати можна”.

Олександр скаржиться на комерціалізацію одеських пляжів:

“Пляжі завалені шезлонгами. А гроші є не у кожного. А відпочивати має кожен”.

Відпочивальники також звертають увагу на температуру води — за їхніми словами, лише зараз вона стала по-справжньому комфортною для купання. У часи тривоги багато хто обирає саме муніципальний пляж через наявність укриття.

Що з безпечними зонами на Одещині

За даними Одеської обласної військової адміністрації, на сьогодні в регіоні відкрито 32 зони для безпечного купання: 30 — в межах Одеси, одна — в місті Чорноморськ та ще одна — в селі Приморське Ізмаїльського району.

Джерело – Суспільне Одеса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *