У Красносільській громаді діє рада безбар’єрності. Тут створили перший безбар’єрний маршрут, він прокладений від перехрестя вулиць Незалежності і Куяльницької до сільської амбулаторії та автобусної зупинки «школа».
Про це розповіла очільниця громади Марина Архірій, повідомляє СИЛА ГРОМАД.
«23 квітня відбулося засідання ради безбар’єрності громади, створеної з метою пошуку ефективних та дієвих рішень для створення безперешкодного середовища усіх груп населення, в тому числі, осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на території Красносільської громади. До її складу входять фахівці усіх галузей, жителі, представники громадських організацій. Ми вже створили перший безбар’єрний маршрут, на цьому відрізку облаштовуються тротуари «без перешкод», встановимо павільйони зупинок з підвищеними платформами. Дуже важливо, щоб і бізнес долучився до реалізації даного проекту, адже на цьому маршруті магазини та заклади громадського харчування. Тому на засідання ради запросили і місцевих підприємців. Також йшлося про збільшення потреб людей з обмеженими можливостями до доступних просторів, а також долучення бізнесу до проєкту «без бар’єрів» і встановлення ними на своїх об’єктах засобів доступності – пандусів, тактильних плиток, інших адаптованих знаків», – розповіла М. Архірій.
Нагадаємо: Міністерство розвитку громад і територій розробив для громад посібник з методичними рекомендаціями зі створення місцевих рад безбар’єрності.
Такі мають бути бути створені у кожній громаді і покликана створити безпечне і доступне середовище для всіх груп маломобільних людей.
Безбар’єрність має стати новою цінністю для суспільства, зазначають в Уряді.
«В умовах повномасштабної війни всі ми усвідомлюємо головний державний пріоритет — це оборона і підтримка фронту. Водночас питання безбар’єрності не може бути другорядним і не може бути відкладеним на потім. Навпаки — саме війна зробила його ще більш актуальним. І це — питання справедливості, свідомості держави та поваги до громадян.
Безбар’єрність — це потреба мільйонів людей. Ми продовжуємо спільну роботу в межах Національної стратегії безбар’єрності до 2030 року. Вчора урядом затверджено оновлений План заходів на 2025–2026 роки. Цей документ — результат спільної роботи міністерств, обласних адміністрацій, експертів та громадських організацій. Ми врахували попередній досвід і нові виклики, пов’язані з воєнним станом. План містить конкретні завдання та строки виконання», — зазначив віцепремʼєр-міністр з відновлення, міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.