Через зниження кількості декларантів, які виїхали за кордон під час повномасштабного вторгнення, у Білгород-Дністровському Центрі первинної медико-санітарної допомоги почали скорочувати штат працівників. Про це під час пресконференції розповів генеральний директор Центру Віталій Ткаченко, повідомляє СИЛА ГРОМАД.
За інформацією Віталія Ткаченко, наразі триває оновлення персональних даних пацієнтів Центру, і, на жаль, статистика не тішить.
“Починаючи з нового року заклад втратив вже 10 відсотків прибутку. Ми втратили кошти у зв’язку з тим, що люди виїхали і не так активно приходять аби оновити дані. Це стосується дорослого населення. Так само з липня поточного року ми втратимо кошти за дитяче населення. За нашими підрахунками, це теж мінус приблизно 12-15 відсотків від нашого прибутку…. Для нас настає момент, коли буде зніматися фінансування від НСЗУ. І це стосується не тільки нас, а всіх надавачів первинної медичної допомоги”, – розповів керівник закладу.
Варто зауважити, що більша частина коштів, яку Центр отримує від Національної служби здоров’я за укладені декларації, йде на виплату заробітної плати співробітникам. Тож зі зменшенням кількості декларантів, медпрацівникам загрожує звільнення.
“Ми поступово почали скорочувати штати працівників. Це болюче питання для всього Центру. Зі зниженням дохідності Центру, ми будемо скорочувати все, що можливо. Поки ми почали з адміністративної частини, але скорочення торкнеться всіх – і медичного персоналу також”, –
Користуючись випадком Віталій Петрович закликав всіх мешканців міста та району, які уклали декларації з сімейними лікарями та педіатрами Центру, за можливості, оновити свої дані.
Основна мета діяльності установи — надання якісної первинної медичної допомоги населенню, управління медичним обслуговуванням, проведення профілактичних заходів та підтримка громадського здоров’я.
Серед ключових напрямів роботи Центру:
-
медична практика з надання первинної допомоги;
-
профілактичні щеплення;
-
консультації щодо діагностики та лікування хвороб;
-
експертиза тимчасової непрацездатності;
-
участь у програмах пільгового забезпечення ліками.
Станом на початок 2025 року Центр уклав 44 807 декларацій із пацієнтами, з яких 34 594 обслуговуються сімейними лікарями, а 10 213 — педіатрами. Протягом 2024 року лікарі Центру здійснили 125 286 амбулаторних прийомів, із них 49 377 — дитячих.
З квітня 2019 року Центр здійснює електронну виписку рецептів за програмою «Доступні ліки», яка відшкодовується Національною службою здоров’я України.