У маршрутних таксі міста Ізмаїл з’явились термінали для безготівкової оплати. Тепер за проїзд можна сплатити карткою або телефоном з NFC. Як працюють такі термінали, чи зручні вони у користуванні та наскільки активно ними користуються люди, в матеріалі Суспільного.
Дмитро — житель Ізмаїла. Хлопець їздить на роботу у громадському транспорті. За його словами, він користується безготівковим розрахунком щодня.
“Час на місці не стоїть і життя рухається. Зараз стало буденністю розраховуватись за будь-що карткою або телефоном з NFC. Це потихеньку добирається навіть до громадського транспорту. І це досить зручно, не потрібно шукати дрібні кошти для того, щоб розрахуватись. Достатньо просто прикласти телефон до термінала”, — сказав Дмитро.
Місцева жителька Христина також добирається на роботу громадським транспортом і використовує термінали для безконтактної оплати. Дівчина зазначила, що це зручніше, ніж носити з собою готівку.
“Мені дуже приємно, що в нашому маленькому містечку з’явилася така річ як безконтактна оплата. Тому що зараз вік цифровізації і дуже зручно оплачувати все карткою. Постійно брати з собою дрібні кошти — не дуже зручно. А так ти зайшов у маршрутку, сплатив карткою і все, можеш їхати собі далі спокійно”, — підкреслила Христина.
Марія їздить у маршрутці до університету. За її словами, проїзд вона сплачує за допомогою безготівкових терміналів, бо не любить носити з собою готівку.
“Встановлення терміналів для безконтактної оплати у маршрутках це дійсно чудово. Особливо це подобається нам, молоді. Адже зараз усе в телефоні та оплатити проїзд одним рухом — це набагато зручніше, ніж мати з собою готівку. Коли я їжджу на навчання в університет, то кожного дня користуюсь безконтактним терміналом для оплати”, — прокоментувала вона.
Василь працює водієм маршрутного таксі в Ізмаїлі чотири роки. У його автобусі встановили один з терміналів для безготівкового розрахунку. Ним люди користуються не дуже активно, вважає чоловік. За його словами, на це є кілька причин:
“Не у кожного є картка. І проїзд різний: школяр — 5 гривень, дорослий — 15. Іноді термінал проводить оплату не так швидко, як хотілось би. Якщо суто на ньому працювати, це не зручно, бо людям треба швидко виходити”.
Скільки всього терміналів для безготівкового розрахунку встановили у маршрутних таксі — невідомо. Перевізник не надав таку інформацію.
Джерело – Суспільне Одеса