В Офісі Генерального прокурора завершили службове розслідування щодо порушень при отриманні статусу осіб з інвалідністю. Під час перевірки з’ясували, що “групу” отримали 50 прокурорів з Одещини, однак в Офісі поки не можуть підтвердити, що хтось зробив це незаконно. Про це йдеться у відповіді Офісу Генпрокурора на запит видання “Nikcenter”.
Інвалідність оформили 10% офіційно працевлаштованих з-поміж 537 прокурорів Одеської області, тобто кожен десятий. При цьому більшість службовців-чоловіків мають саме ІІ групу інвалідності: з 38 прокурорів – 32 чоловіка і лише 6 жінок. А ось серед 12 осіб з інвалідністю ІІІ групи порівну чоловіків і жінок.
У грудні 2024 року Генеральний прокурор затвердив висновок службового розслідування. Там не змогли без проведення процесуальних дій об’єктивно підтвердити фіктивність інвалідності одеських прокурорів. Відповідно, нікого з них поки що не звільнили та не відсторонили від посад.
Ба більше, в Офісі ГП не змогли встановити, чи законно отримали інвалідність і 67 прокурорів Хмельницької прокуратури, звідки почався гучний корупційний скандал. Хоча раніше тодішній Генпрокурор Андрій Костін заявляв, що прокурори, щодо яких є сумніви, мають добровільно пройти повторне обстеження в рамках службового розслідування, поки це не зроблено в рамках кримінальних проваджень.
Копію висновку службового розслідування передали до Державного бюро розслідувань, яке веде розслідування за фактами шахрайства та використання працівниками правоохоронного органу підроблених документів.
В рамках цієї справи поки що повідомили про підозру лише двом працівникам регіональних прокуратур. Згідно з судовими ухвалами, це – звільнений за власним бажанням керівник Хмельницької окружної прокуратури та заступник керівника Уманської окружної прокуратури Черкаської області.