Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, у Молдові вводився надзвичайний стан, який спростив працевлаштування українців. На ринку праці Республіки Молдова офіційно знайшли роботу 1598 біженців з України. Більшість із них — жінки (1060), решта — чоловіки (538).
Основна частина українців, що працевлаштувалися, знайшла роботу в Кишиневі — 1225 осіб. У Бєльцях працевлаштувалися 94 біженці, а в Гагаузії – 60.
Громадяни України зайняли різноманітні робочі місця, включаючи програмістів, інженерів, швачок, продавців, кухарів, лікарів, медсестер та багатьох інших. Українці також працюють у сфері обслуговування та виробництва. Умовою для офіційного працевлаштування є отримання статусу тимчасового захисту Республіки Молдова.
На кінець 2024 року 105 роботодавців заявили про наявність 1267 вакантних місць для громадян України. Протягом минулого року 539 біженців було зареєстровано у територіальних підрозділах для отримання підтримки у працевлаштуванні.
Таким чином, Республіка Молдова продовжує підтримувати українських громадян, надаючи їм можливості для трудової діяльності в умовах російсько-української війни.
Варто зазначити, що з початку повномасштабного вторгнення українці сприймали Молдову насамперед як транзитну територію, через яку можна виїхати до країн ЄС. Проте частина біженців з України залишилася в Молдові, і місцеві жителі постаралися, щоб їхні сусіди почувалися комфортно.
Українці в Молдові без набуття будь-якого статусу можуть легально залишатися в країні до кінця дії надзвичайного стану. Тут вони можуть працевлаштуватися, отримати фінансову допомогу ООН та віддати дитину до місцевої школи. Також українці, що тікали від війни, можуть отримати в Молдові консультацію лікарів.
За останніми підрахунками, у Молдові можуть проживати від 80 до 100 тисяч біженців з України.