Щороку в Україні настає небезпечний період, коли значно зростає кількість пожеж, викликаних спалюванням сухого листя та рослинності. Це явище особливо поширене восени та навесні, коли люди намагаються впорядкувати свої присадибні ділянки.
Особливо гостро ця проблема стоїть у сільській місцевості.
За словами Марини Аверіної, речниці головного управління ДСНС України в Одеській області, більшість пожеж, що виникають під час спалювання сухого листя, провокують люди похилого віку. Оскільки вони вважають цей метод найпростішим способом утилізації, однак не завжди усвідомлюють ризики. Полум’я може дуже швидко вийти з-під контролю, особливо в суху та вітряну погоду.
«Дуже часто спалювання сухої рослинності переходить у неконтрольовану пожежу. На жаль, ми з цим стикаємося дуже часто. У нас цьогоріч були випадки, коли люди гинули, тому що коли вони бачать, що вогонь стає неконтрольований, то намагаються загасити його самотужки», – зазначила Марина Аверіна.
Як прокоментувала речниця ДСНС, цьогоріч на Одещині було зафіксовано 2 смертельні випадки, що сталися навесні.
Щодо осіннього періоду, то наразі зафіксовано близько двох десятків пожеж саме через спалювання сухої рослинності та опалого листя. На щастя, обійшлося без постраждалих та загиблих.
Речниця ДСНС в Одеській області наголошує на більш безпечному способі позбутися сухої рослинності – це компостування:
«Утилізувати листя не так складно, особливо якщо це приватний будинок. Можна просто вирити яму та скинути туди листя і воно буде перегниває. До того ж це ще й буде безкоштовне добриво для городу людей».
Тим паче такий спосіб не тільки убезпечить від потенційної небезпеки – можливих пожеж, а й не завдає шкоди екосистемі, на відміну від тих шкідливих речовин, що виділяються при спалюванні рослинності.