Норовірус: масову інфекцію, що вклала на ліжка понад 20 дітей, розслідують в одній зі шкіл Ізмаїльського району

У школі села Броска Саф’янівського району, що на Одещині, захворіли учні четвертого класу. В усіх хворих діагностували норовірус — гостру кишкову інфекцію, яка супроводжується симптомами гастроентериту та призводить до зневоднення організму. Що стало причиною та чи могло це бути отруєння розповіла директорка Алла Водзяновська.

За словами жінки, на початку травня діти масово почали хворіти на гостру респіраторну вірусну інфекцію. Учнів одразу відправили на лікарняний.

У нашому закладі, як і в усіх закладах освіти, ведеться журнал обліку відвідування учнів. Я візьму цей тиждень, важкий тиждень, який почався у понеділок, 5 травня. У нас усього була відсутня 61 дитина, із них по хворобі — 45. Початок травня, кінець квітня — це були місяці, які дуже насичені хворобою, а саме ГРВІ”, — сказала директорка.

7 травня учнів зібрали на фотосесію для випускного альбому. Тоді прийшов весь клас, серед них були кілька хворих на ГРВІ дітей, додала вона.

“Класний керівник спитала, чи може прийти фотограф, зробити кілька фотографій в класі для альбому їхнього. Я сказала: “Тільки під час перерви і на подвір’ї”, так і було. На фотосесію прийшли всі дітки. Вони зробили кілька фото і пішли”.

На ранок класний керівник доповіла, що вночі частині дітей стало погано, зазначила Алла Водзяновська. Серед симптомів — діарея, нудота, блювання.

Мені телефонує зранку класний керівник і каже, що багато дітей не з’явились. Я заходжу, а у класі сидить чотири дитини. Я спитала, чи вони щось їли. Вони сказали, що ні, вони нічого не купляли, але один приніс воду, інший їв чипси. Діти щедрі, вони діляться між собою. І ця пачка ходила по всьому класу, і пляшка передавалася”, — прокоментувала жінка.

“Якби були погані аналізи, нас би проінформували”

Дітей одразу відправили додому, про подію повідомили вище керівництво, зазначила директорка. Також, згідно з алгоритмом, про ситуацію доповіли спеціалістам Дунайського басейнового відділу санітарної охорони територій та на видах транспорту Державної установи “Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”, додала вона.

“Десь о 12.30 до нас приїхала група працівників колишньої санепідемстанції і почала брати у харчоблоці проби. Вони прийшли в такий час, коли закінчилось харчування і кухня почала все збирати та готувати до миття посуд. Вони застали кухню в такому стані, коли працівники зняли білі халати, поодягали свої чорні фартухи і займалися брудною роботою”, — розповіла посадовиця.

Отруєння в школі на Одещині: що каже директор навчального закладу
Харчоблок школи у селі Броска на Одещині. Суспільне Одеса

У працівників кухні епідеміологи взяли усі необхідні аналізи, підкреслила жінка. Також отримали проби їжі, перевірили усі сертифікати.

“До сих пір я не знаю відповіді. Скоріше за все, все чудово. Бо якби були погані аналізи, нас інформують: у вас там погана вода, або у вас там нічого, що стосується харчів. Про те, що щось знайшли у їжі — мене не повідомили”, — зауважила Алла Водзяновська.

Отруєння в школі на Одещині: що каже директор навчального закладу
Харчоблок школи у селі Броска в Ізмаїльському районі на Одещині. Суспільне Одеса

“Жодних симптомів у неї не було”

У однієї з робітниць кухні виявили норовірус, додала директорка. За її словами, дитина цієї працівниці навчається у класі, який захворів.

Жодних симптомів у неї не було. Вона мені каже: “Як би я ходила на роботу з діареєю?” Ми її все одно відсторонили від роботи. Вона пішла до нашого сімейного лікаря, їй дали тиждень лікарняного, пігулки. Вона була в інфекціоніста. Їй так і не поставили діагноз”.

Отруєння в школі на Одещині: що каже директор навчального закладу
Харчоблок школи у селі Броска на Одещині. Суспільне Одеса

Інформацію про те, що учні могли отруїтися у їдальні, жінка заперечує. За її словами, якби їжа була отруєна, то погано було б усім дітям, які харчуються.

Якби це була їдальня, то захворіли би усі 138 дітей. Я впевнена, що причиною є норовірус. Як пояснила мені сімейний лікар, цей вірус розвивається на основі ГРВІ. Вони закривають лікарняний дітям і через два дні вони повертаються. Це вірусна якась інфекція”, — зазначила директорка.

“Усі рекомендації ми врахували”

Недоліки, які зафіксували спеціалісти Дунайського басейнового відділу, виправили, підкреслила жінка. Наразі на кухні ведеться посилений контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм.

“Ми врахували всі ті недоліки, які порадили. Один із недоліків — більша увага за утриманням посуду: окремо для овочів, окремо для усього іншого. У нас завжди було окремо, але я ж кажу, що ще більше уваги. Також рекомендували надати більше халатів. У них є халати, просто вони знімають біленькі і одягають свої чорні халати, коли миють посуд. Ми дали ще по одному халату. Усі рекомендації ми врахували і працюємо далі“, — резюмувала директорка.

Отруєння в школі на Одещині: що каже директор навчального закладу
Харчоблок школи у селі Броска на Одещині. Суспільне Одеса

Що відомо про спалах норовірусу в одній із шкіл на Одещині?

У школі селі Броска на Одещині стався спалах норовірусної інфекції. Захворіли 24 людини, з яких 23 — діти віком до 15 років, повідомили у пресслужбі Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Станом на 14 травня п’ятеро дітей перебували на стаціонарному лікуванні, інші лікувалися амбулаторно. В усіх хворих діагностували норовірус — гостру кишкову інфекцію, яка супроводжується симптомами гастроентериту та призводить до зневоднення організму.

Учням надали симптоматичне лікування і компенсували втрачену рідину, щоб не було зневоднення, зазначив головний лікар Ізмаїльської центральної районної лікарні Олег Садковський. Наразі діти перебувають на амбулаторному лікуванні і почувають себе добре.

Що відомо про норовірусну інфекцію

Норовірус — гостра кишкова інфекція. Він може передаватися кількома шляхами: повітряно-крапельним, харчовим, фекально-оральним, контактно-побутовим і водним.

Симптомами інфекції є нудота, часта блювота, діарея, температура, біль у м’язах і животі, загальна слабкість та ломота в тілі. У разі виявлення ознак захворювання необхідно звертатися до сімейного лікаря.

Під час норовірусу головне відпочивати та пити багато рідини, щоб не допустити зневоднення. Одужання зазвичай настає за 2–3 дні.

Джерело – Суспільне Одеса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *