За підтримки Ради Європи, представники територіальних громад Одеського району зібралися для обговорення підписання Меморандуму про створення Одеської агломерації.
До складу агломерації можуть увійти 22 територіальні громади Одеського району, які включають 155 населених пунктів, що дозволить ефективно об’єднати ресурси та спільно вирішувати нагальні питання.
«У межах Одеського району створення агломераціі має найбільший потенціал. Він обумовлений економічною силою регіону, як ключових морських воріт країни, широким транспортним сполученням, розвинутою інфраструктурою та культурною спадщиною. Впевнений, підписання цього документа, яке має відбутися найближчим часом, відкриє нові можливості для розвитку», – зазначив мер Одеси Геннадій Труханов.
Створення агломерацій є звичайною світовою та європейською практикою. Це одна з форм співробітництва географічно близьких територіальних громад, які тісно пов’язані між собою соціально, економічно та інфраструктурно. В Україні вже існує два приклади таких агломерацій – Київська і Львівська.
Детальніше: Агломерація — це сучасна модель співпраці між великими містами та сусідніми громадами, яка дозволяє ефективно вирішувати спільні виклики. Одеська агломерація має величезний потенціал стати рушієм економічного зростання та відновлення після війни в Україні.
Чому це важливо зараз? Реформа децентралізації надала громадам більше повноважень і ресурсів, актуалізуючі питання їхньої співпраці. Оновлена Державна стратегія регіонального розвитку (ДСРР) прямо передбачає розвиток агломерацій.
Питання для спільного вирішення, такі як транспорт, водопостачання та утилізація відходів, — це лише кілька сфер, що виграють від ефективної співпраці між Одесою та сусідніми громадами.
Переваги: зменшення дублювання інфраструктури, раціональніше використання ресурсів та покращення якості послуг для мешканців, ширші можливості залучення інвестицій і створення робочих місць.
Що це означає для Одещини?
Співпраця в рамках агломерації розширює доступ до європейських ресурсів, підвищує економічний рівень та створює комфортне середовище для життя. Це також дозволить скоординувати зусилля в ключових сферах для регіону та створити стійку модель для післявоєнного відновлення.