13 березня в Одесі відбувся круглий стіл за участі представників місцевого бізнесу, влади та закладів освіти. Захід був організований у межах проєкту “Промоція, трансформація та інклюзивний розвиток бізнес-освіти у вибраних регіонах України “БізОН””, який реалізує Центр громадської експертизи (м. Київ). Слабка комунікація між навчальними закладами та бізнесом призводить до того, що освітні програми не орієнтуються на реальні потреби ринку праці та сучасні знання. Також вони приділяють недостатньо уваги таким важливим аспектам економічного розвитку, як продуктивність, сучасні технології та інновації. Україна потребує модернізації бізнес-освіти, підприємницьких навичок і популяризації культури навчання серед підприємців.
Амбасадор проєкту, екс-міністр економіки Павло Шеремета та експерт Любомир Чорній розповіли про головні завдання, які визначив “БізОН”: виявити й дослідити головні перешкоди для бізнес-освіти та залучити фахівців до створення нових навчальних програм.
“Існує величезний розрив між потребами й запитами, які є в бізнесі, і роботою систем освіти, яку ми маємо на сьогодні. Причому мова йде як про заклади вищої освіти, так і про заклади професійної чи професійно-технічної. За нашим спостереженням, якщо заклади професійні ще трохи орієнтуються по ринку стосовно запитів, які існують у бізнесу, то на жаль заклади вищої освіти, досить сильно відірвані. Коли ми зрозуміли цю потребу, то визнали необхідність в тому, аби якимось чином покращити комунікацію між закладами освіти й бізнесом”, – розповів Любомир Чорній, керівник проєктів Центру громадської експертизи.
Проект розвитку бізнес-освіти реалізується Центром громадської експертизи за підтримки розвитку ООН в Україні та фінансування уряду Японії. Здобути сучасні знання які необхідні для бізнесу сьогодні в Україні є доволі проблемно, кажуть експерти. Багато навчальних програм застарілі, а нові спеціальності вимагають інтегрованих знань.
Щоб розпочати діалог про подолання цих викликів, до обговорення були запрошені очільники одеських закладів освіти, представники бізнесу та бізнес-асоціацій.
Повну презентацію проєкту можна переглянути за посиланням.
“Як показало обговорення, для успішної взаємодії між бізнесом та освітою необхідно розробити нові освітні програми, які враховуватимуть сучасні виклики ринку, сприятимуть розвитку підприємницьких навичок та інновацій. Учасники круглого столу домовилися про подальшу співпрацю для досягнення цих цілей”, – повідомив Борис Емельдеш – президент Всеукраїнської професійної асоціації підприємців, член наглядової ради “Рада міст ЗахистиФОП”, член Української ради Бізнесу.
Навчання повинно стати звичкою для бізнесу – таке гасло дало старт проєкту, адже кожному підприємцю потрібно бути іноваційним і кожні кілька років оновлювати знання. З цим погоджуються одеські підприємці, які побували на зустрічі.
Справжня дискусія почалася, коли бізнес і освіта спробували поговорити про свої потреби і бачення розвитку. Тема виявилась гарячою і нікого не лишила байдужим.
Результатом можуть стати нові навчальні програми чи освітні курси, адаптовані під сучасні потреби. До прикладу, бізнес-школи створені у великих містах України, та до них нема доступу в сільській місцевості. Тому автори ідеї шукають успішні приклади бізнес освіти на Одещині.
Захід організовано в межах проєкту “Промоція, трансформація та інклюзичний розвиток бізнес-освіти у вибраних областях України” за підтримким Одеської ОВА, Одеської обласної ради, Всеукраїнської професійної асоціації підприємців.
Крім Одеси, беруть участь Київ, Харків та Вінниця.
Детальніше, як все відбувалося, – у ВІДЕО від СИЛИ ГРОМАД:
Авторка – Оксана Піднебесна