Участь у заняттях взяли понад 20 людей. Вони опановували теоретичні знання та відпрацьовували їх на практиці. На тренінгу акцентували увагу на реабілітаційних методиках, що враховують специфіку травм і станів військових, які отримали поранення чи зазнали психологічного стресу.
“Ми змоделювали ситуацію в басейні, що в людини немає однієї руки, й показували підводні вправи. Як впливає фізична підготовка на той чи інший стан, спроможності даної людини, наскільки вона може себе обслуговувати чи виконувати якусь фізичну діяльність”, — зазначив офіцер служби фізичної підготовки ОК “Південь” Ігор Харченко.
Учасники зазначають, що такі методики сприяють не лише фізичному відновленню, але й допомагають знімати психологічний стрес. Один із військовослужбовців, Любомир, також тренується у воді:
“Я опановую дану професію, являюсь позаштатним офіцером з фізкультурно-спортивної реабілітації та напрацьовуємо методичні навички та методично вдосконалюємося в даному напрямку”.
Далі військові освоювали вправи, спрямовані на стимуляцію кровообігу, розтягнення м’язів і розвантаження хребта. Для цього використовували спеціальні тренажери, м’ячі та підвісні дошки.
“Після занять відчувається розслаблення, і це буде впливати і на психологічний, і на фізичний стан”, — розповів в.о. позаштатного начальника фізичної підготовки окремого батальйону забезпечення ОК “Південь” Сергій.
Метою таких занять є передача знань і навичок, які офіцери й сержанти зможуть впроваджувати у своїх підрозділах, додав начальник служби фізичної підготовки ОК “Південь” Олександр Блідченко.
“Військовослужбовці постійно потребують реабілітації, вони отримують травми. Несучи службу на першій лінії, не завжди є можливість їх відразу відправити на лікування. Тому іноді потрібна реабілітація саме у військовій частині під наглядом начальника медичної служби”, — додав один з учасників Андрій.
Здобуті знання та навички військовослужбовці планують використовувати для допомоги побратимам, адаптуючи методики до специфіки роботи своїх підрозділів.
Джерело – Суспільне Одеса