У Тарутинський степ випустили нову групу європейських ланей та оленів

Нещодавно зусиллями Rewilding Ukraine в Тарутинський степ, що на півдні Одещини, було випущено ще 20 ланей європейських та п’ять оленів благородних. Тварин привезли з півночі України і випустили на огороджену територію площею понад тридцять гектарів для акліматизації в нових умовах.

Про це повідомили у природоохоронній організації Rewilding Danube Deltaю

Ця група ланей та оленів має доєднатися до попередньої, заклавши основу для стабільної популяції виду в регіоні. Як зауважують природоохоронці, вони відіграватимуть важливу роль у відновленні природної рівноваги степів, оскільки їхній природний випас сприятиме боротьбі з заростанням степу, запобігатиме утворенню пожеж, а також створюватиме умови для існування багатьох видів рослин і тварин в степу.

Тварини перебуватимуть в адаптаційному вольєрі протягом року, поступово пристосовуючись до нових умов і місцевої природи. Планується, що до кінця осені 2025 року цю групу ланей та оленів випустять у дику природу, де вони продовжать свою роль у відновленні екосистеми Тарутинського степу.

Фахівці Rewilding Danube Delta зазначили, що незабаром розпочнеться сезон розмноження, який вимагає повної тиші та спокою тварин. Тому їх перевезли в степ до цього періоду.

«Лань європейська — невибаглива тварина, яка пристосовується до різних ландшафтів, зокрема відкритих лісів, лісостепів і степів. Вона була завезена на багато територій Європи, Америки та Африки і добре адаптується до напівдиких умов. Сподіваємося, що лань, яка харчується травою та листям, збагатить природний випас Тарутинського степу і стане частиною харчових ланцюгів. Крім того, ця граційна тварина є цікавим об’єктом для туристів», – розповідає фахівець з відновлення екосистем Rewilding Ukraine Олег Дьяков.

В організації наголошують: ця ініціатива стала можливою завдяки фінансовій підтримці програми Endangered Landscapes & Seascapes Programme.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *