Стягнення у розмірі 8,4 мільйона гривень Одеська мерія пояснює заборгованістю “Центру “Катюша” за оренду території. В ухвалі зазначено, що це сума з урахуванням відсотків річних і пені. Договір про оренду, який уклали в жовтні 2010 року, планують розірвати.
Щодо самої земельної ділянки, то мерія хоче повернути її “у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому “Центр “Катюша” одержало її в оренду”. Також міська рада вимагає від фірми сплати понад 106 тисяч гривень судового збору.
Суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі. Підготовче засідання призначили на 25 листопада. Упродовж 15 днів від дня проголошення ухвали, тобто до 12 листопада, відповідач має право подати до суду відзив.
Попередні позови проти орендарів Дюківського парку
Це не перший позов одеської мерії проти ТОВ. У березні 2018 року Господарський суд Одеси вже відкривав провадження про стягнення з “Центру “Катюша” майже чотирьох мільйонів гривень. У липні 2018 року Одеська мерія виграла суд, проте “Центр “Катюша” подав апеляцію в Одеський апеляційний господарський суд, який у вересні 2018 року скасував рішення першої інстанції.
У серпні 2022 року Одеська міська рада знову звернулася до суду з тими самими вимогами, проте з більшою сумою стягнення. У червні 2023 року Господарський суд Одеси частково задовольнив позовні вимоги: тоді “Центр “Катюша” зобов’язали виплатити місту 14,5 мільйона. Компанія кілька разів намагалася через суд відтермінувати виконання судового рішення.
Спроби реконструкції Дюківського парку
Територію Дюківського парку майже у 25 га Одеська міська рада здала в оренду у 2010 році. Договір із “Центром “Катюша” передбачав користування парком на 49 років.
У 2020 році Українська служба інформації писала про те, що на сторінці комунального підприємства “Грантовий офіс 5Т” з’явився проєкт під назвою “Ревіталізація Дюківського парку”. Згідно з ним, у парку планували будувати готель Hilton на 150 номерів, площею 5500 м², а також триповерхову автостоянку на 294 місця, площею 8755 м² та критий торгово-розважальний центр. Проте, як зазначили в УСІ, щойно новина з’явилася в мережі, посилання на проєкт перестало працювати.
У грудні 2021 році Дмитро Жеман, який був заступником міського голови Одеси, у відеозверненні на власній сторінці в соцмережі анонсував реконструкцію Дюківського парку:
“Після довгих переговорів з орендатором парку вже визначили чітку дорожню карту. Ми розуміємо, як буде вестися реконструкція парку, що буде зроблено в цьому парку. І перший етап вже почне здійснюватись буквально на початку 2022 року: буде встановлений паркан навколо парку, а також біля обох водойм буде наведений порядок”.
Тоді ж колишній посадовець пообіцяв опублікувати візуалізацію, щоб жителі міста побачили, що саме буде в Дюківському парку.
У лютому 2022 року перший етап реконструкції таки почали: неподалік малого ставка встановили паркан, а на деяких алеях виклали нову плитку.
Що відомо про “Центр “Катюша”?
За даними “Опендатабот”, ТОВ Центр “Катюша” заснували в 1994 році. Основним видом діяльності підприємства є функціонування атракціонів і тематичних парків. Крім цього, фірма займається гуртовою торгівлею деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням, роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах, а також будівництвом житлових і нежитлових споруд.
Упродовж останніх семи років у компанії неодноразово змінювалися керівники. Наразі директором підприємства є Євгеній Растівський.