Забута технологія: на Одещині відновили старовинний німецький млин. ВІДЕО

Забута технологія. На півдні Одещини, на території Петропавлівської громади працює старовинний млин, який збудований ще німецькими колоністами. Як роблять борошно на устаткуванні початку минулого сторіччя. Борошно, яке тут виробляється, має унікальний спосіб виготовлення.

Про це розповідає СИЛА ГРОМАД.

Млин збудували  ще у 1933 році. А вперше запустили – у 1938-му. На вигляд механізми та устаткування застарілі. Але збережені настільки, що дають найсмачніше борошно в Бессарабії.

Теперішній власник Олег Гангурян розповідає: раніше до цього млину приїздили з навколишніх сіл у радіусі сто кілометрів, зокрема з багатьох сіл Молдови.

Збудували млин німці, які жили тут до 1941 року. Тоді село мало назву Анівка.

Ще десять років тому млин був у неробочому стані. Коли у 2013 за відновлнення взялося підприємство Олега Гангуряна, за ситами для виробництва довелося їхати до Румунії – в Україні потрібного устаткування ніде не знайшли.

«Запустили, бо механізатори питали, чому, маючи власну пшеницю, їм та іншим жителям села доводиться купувати хліб. Тому я вирішив їздити, шукати, але будь-яким чином запустити наш млин», – розповідає підприємець.

Налагодити процес виробництва допомогли літні люди, які раніше тут працювали. Адже технологія тут дуже специфічна – перед тим, як молоти пшеницю, її замочують у спеціальних ємностях на 6-8 годин, а вже потім запускають чудо-агрегати, які транспортують та обробляють зерно на трьох поверхах.

Мельник Андрій Бурлаку розповідає, що на день щодо візиту на млин телефонують до п’ятдесяти людей. Бо таке підприємство зараз одне навкруги. Це раніше млин був у кожному селі. Та й борошно тут, попри старе обладнання, виходить ідеальне.

Старовинним млином зацікавився проєкт «Дороги вина та смаку». Тож підприємство має усі шанси стати туристичною перлиною Бессарабії.

ВІДЕО – СИЛА ГРОМАД

Авторка – Оксана Піднебесна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *