Кожен десятий прокурор Одещини отримує пенсійні виплати, а голова ОДА Кіпер відсудив їх у держави

На тлі скандалів з липовими прокурорами в Україні, очільниця Одеського обласного центру медико-соціальної експертизи написала заяву про звільнення. Це сталося після того, як виявили, що майже кожен десятий прокурор в області має статус людини з інвалідністю.

Керівниця головного медзакладу Одещини, який визначає інвалідність, пішла з посади за власним бажанням. Обласна рада вже готує відповідний документ про її звільнення.

Цікаво, що голова Одеської ОВА Олег Кіпер заявив, ніби планував змінити керівництво МСЕК ще до скандалу з прокурорами. Про це він розповів в інтерв’ю Новини.LIVE. За його словами, під час перевірки закладу його вразили погані умови в приміщеннях та неналежне ставлення до військових.

«Я почав цей процес ще до того, як проблема вийшла на державний рівень. Зараз ми перевірили шість лікарень і виявили певні порушення», – зазначив Кіпер.

Нагадаємо, нещодавно з’ясувалося, що в Україні незвично багато прокурорів мають статус людини з інвалідністю. Особливо вражає ситуація на Одещині: такий статус тут мають 47 прокурорів, або 9,9% від усіх працівників прокуратури.

Для порівняння, на Миколаївщині людьми з інвалідністю є лише 12 прокурорів (4,5% від загальної кількості).

Загалом у трьох південних областях України – Одеській, Миколаївській та Херсонській – статус людини з інвалідністю мають шість десятків прокурорів.

Крім того, голова Одеської військової адміністрації, як колишній прокурор, також отримує пенсійні виплати. У 2023 році, під час повномасштабного вторгнення він відсудив їх у Пенсійного фонду. Тепер йому мають перерахувати стаж і призначити пенсію за вислугу років як колишньому прокурору.

Про це журналісти дізналися з рішення Київського окружного адміністративного суду.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *