Мобінг в медицині: лікарка з Одеси поскаржилась до суду на керівника за перешкоджання у професійній діяльності. ВІДЕО

Мобінг — відносно новий термін, і що він означає, поки зрозуміло не кожному. Між тим, багато хто чув про цькування в колективі або навіть ставав його об’єктом. Це і є мобінг.  Мобінг буває вертикальним і горизонтальним. У першому випадку, який ще називають “босінгом”, ініціатором цькування стає керівник. Він оцінює роботу не відповідно результату, ставить нездійсненні завдання, змушує переробляти, ігнорує прохання, ущемляє права співробітника. Іншими словами, робить усе, щоб демотивувати його або змусити написати заяву на звільнення. Подібний випадок, та ще й у медичній сфері, стався в одній з медичних закладів Одеси.
Тетяна СтарущенкоТетяна Старущенко – відома лікарка з Одеси, акушер-гінеколог за фахом, завдяки якій на світ з’явились десятки сотні малюків. Ще донедавна вона очолювала всю медичну частину Одеської клінічної лікарні, більше відомої одеситам як “дорожня лікарня”. Розповідає: прийшла працювати сюди перед війною, у тяжкий ковідний рік. Тут саме розгорнули додатковий госпіталь для важкохворих. Довелося взяти на себе велику відповідальність  забезпечити медзаклад устаткуванням, медикаментами, організувати волонтерів аби рятувати хворих. Проте за свою працю не отримала навіть слів подяки. Стверджує, гендиректор закладу, який саме повернувся з лікарняного, почав морально тиснути на неї, сумніватись у професійності, і просто знищувати на посаді. Тому медикиня вирішила публічно розповісти, що ж відбувалося з нею за стінами медустанови.
Про це вона поділилася з СИЛОЮ ГРОМАД.
“Все почалося з акредитації, допомоги мені ніхто не надавав. Мене вже тоді він намагався виставити в негативному світлі, що я недосвідчений керівник. Але я пройшла акредитацію і отримала категорію акредитації.  Але з боку гендиректора на мою адресу вже тоді лунали неприємні вислови, створив спеціальні умови, щоб висміювати перед колегами, він забороняв людям зі мною спілкуватись, мені про це говорили багато заввідділеннями, лікарі “, – розповіла Тетяна Старущенко.
Останні півроку роботи для пані Тетяни перетворились на пекло. Їй як директорці, начмеду всієї лікарні, не давали в руки медичні картки пацієнтів, а як лікарю-акушеру взагалі заборонили оперувати, звинувативши в непрофесійності, винісши догану за неіснуючі порушення. Простими словами, створили нестерпні умови праці, перешкоджали виконувати посадові обов’язки, а за спробу відстояти себе цькували. Усе перелічене підпадає під статтю “мобінг”, пояснили жінці юристи.
“За 3, 5 роки не було конфліктних ситуацій, все почалось після того, як я написала скаргу з приводу мобінгу. Про те, що мене не допускають в операційну, що діагнози я маю ставити, як скаже він, а не згідно наших медичних стандартів, класифікацій. Мене питали: а чому ти не йдеш? Вибачте, а чому я маю піти? Я так думаю, що лікарня належить не даній людині, ця лікарня належить “Укрзалізниці”. Це власність держави, і генерального директора найняли,  щоб він контролював багато питань, але не вирішував хто буде працювати, а хто ні”,  – резюмує пані Тетяна.
Гендиректор, про якого розповідає пані Тетяна – це Андрій Гур’єв, який вже 20 років поспіль керує закладом в Одесі. Цей медзаклад є відомчим підрозділом АТ “Укрзалізниця”, яка проводить реорганізацію своєї мережі. Як писали у 2020 році українські ЗМІ, саме цей керівник перешкоджав намаганням керівництва навести лад у медико-економічній діяльності лікарень, і навіть разом з головою профспілки Галина Власенконе хотіли залишати лікарню в структурі “Укрзалізниці”.

Та сама очільниця профспілки фігурує і в історії з незручним начмедом. Адже не провівши жодних профспілкових зборів, керівниця профкому написала скаргу до “Центру охорони здоров’я”, яке є структурним підрозділом в АТ”Укрзалізниця”, з вимогою звільнити начмеда від займаної посади.

Тетяна Старущенко оскаржує зараз і цю справу у суді, бо впевнена, що “ця ситуація вигадана і була виконана під тиском генерального директора”. 

А от гендиректор взявся до справи більш ґрунтовно. Спершу у закладі створювали комісії за комісіями, де під мікроскопом розглядали операції Старущенко, і хоча пацієнтки не скаржились на результати маніпуляцій, і навпаки були проти будь-яких публічних розбірок, про що є офіційні підтвердження, керівник дорожньої лікарні націлився за будь-що звільнити з посади пані Тетяну. 
Проте вона вирішила не мовчати і захищати себе публічно. Лікарка вважає, що її керівник переслідує її в мережі, ганьбить перед колегами й персоналом та знищує її ділову репутацію.
В одній приватній розмові з ним, що жінка на керуючій посаді, ще й хірург – це мавпа з гранатою. Він казав мені, що в моєму віці потрібно йти на пенсію й потрібно закінчувати з хірургічною діяльністю, а не починати. Він казав мені, що я не навчилась, не вмію оперувати. І в той же час на мене були розписані інтерни. Мабуть, яб не мала таких високих результатів, якби була недосвідченим лікарем”, – дивується пані Тетяна.
АТ Укрзалізниця
Треба відзначити, що попри скандали, лікарня залізничників в Одесі не відзначилась особливими успіхами чи покращенням. Пані Тетяна показує стан приміщень медзакладу, вони давно потребують ремонтів. У деяких відділеннях ситуація критична: стаціонарно лікують пацієнтів.
Аби захистити свої права, Тетяна Старущенко звернулась по допомогу до керівництва Укрзалізниці, якій підпорядковується відомча лікарня з Одеси. 
Детальніше – у ВІДЕО від СИЛИ ГРОМАД:
СИЛА ГРОМАД продовжить слідкувати за цією неординарною історією і обов’язково розкаже про результати судових справ.

One thought on “Мобінг в медицині: лікарка з Одеси поскаржилась до суду на керівника за перешкоджання у професійній діяльності. ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *