Складний фінансовий рік прогнозується для українців під час розгорнутої війни. Проте, Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року підтримав Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025.
Про це повідомили в Асоціації міст України.
Головуючий на засіданні Комітету ставив на розгляд народних депутатів пропозиції Асоціації міст України до проєкту Закону України «Про Державний бюджет на 2024 рік», реєстр. №12000, адже до Протоколу бюджетних консультацій зауваження до редакції Міністерства фінансів України надала тільки Асоціація міст України.
Позицію Асоціації міст України, яка єдина за результатами бюджетних консультацій відмовилась погоджуватись із зменшенням надходжень до бюджетів громад і продовжила вимагати 64% ПДФО, підтримали 19 народних депутатів. України.
Це рішення збереже в бюджетах громад 12 млрд грн у 2025 році, що дозволить продовжувати забезпечення публічними послугами мешканців громад, організувати автономне енергопостачання населення, переконані в АМУ.
Також в організації наполягають проти вилучення ревесної дотації в громад, бо це суперечить Бюджетному кодексу. Це рішення збереже в бюджетах громад 12,9 млрд грн у 2025 році, що дозволить забезпечувати діяльність інфрастуктури, повноваження муніципалітетів і допомагати Обʼєднаним силам Збройних сил України.
Крім того, нагадають про позицію Асоціації міст України, яка єдина за результатами бюджетних консультацій наполягає на поверненні «силового» ПДФО до бюджетів громад.
Це рішення дозволить забезпечувати повноваження органів місцевого самоврядування та швидко й адресно допомагати родинам військовослужбовців, підрозділам Обʼєднаних сил Збройних Сил України.
Також Комітет підтримав пропозиції Асоціації міст України про:
– списання заборгованості в обсязі 9 млрд гривень місцевих бюджетів перед державним бюджетом за отримані безвідсоткові позики минулих періодів;
– повне погашення для всіх громад заборгованості з різниці в тарифах на послуги теплопостачання, гарячого водопостачання, водопостачання та водовідведення;
– розподілення освітньої субвенції між бюджетами територіальних громад безпосередньо в законі про держбюджет.
“Асоціація міст України, яка обʼєднує 1061 громаду, дякує кожному народному депутатові України, який підтримує місцеве самоврядування та належне забезпечення мешканців громад в Україні”, – повідомили в організації.