3 початком повномасштабного вторгнення Олена Павлова виїхала до свого чоловіка в Туреччину з Одеси. Перебуваючи у місті Хатай, дівчина пережила землетрус, який стався 6 лютого. Згадками про той день катастрофи Олена поділилась із журналістами Суспільного.
Як згадує Олена Павлова, землетрус застав їх о четвертій ранку, коли вони з чоловіком спали. Стеля почала сипатися і вони накривались ковдрою, але землетрус лише посилювався. Разом з чоловіком дівчина встигла вдягнутись, схопити ноутбуки та документи й пішки бігти сходами на вулицю.
“Люди кричали, люди молилися, було дуже страшно, ми встигли вибігти та дім, на жаль, впав. Будівлі сипалися, наче гральні карти. Ми вибігли на вулицю, побігли до зруйновного кафе, сховалися під кафе, тому що був сильний дощ, і просто дивилися, що відбувається з містом, що відбувається з людьми. Ніби зі сторони. Будівлі сипалися, не тільки фасади, вони складалися, падали. Проїжджали машини, був шалений трафік для четвертої ранку”, — пригадує біженка.
За словами Олени, один шлях був повністю зруйнований. Однак їй вдалось виїхати у приватний сектор міста. Їхній приватний будинок також постраждав, але на території була цегляна недобудова без дверей, куди почали зносити ковдри, подушки та розпалювати вогнища.
“Далі на другий день нам вдалося вийти на вилазку. Ми знайшли розбитий магазин та майже нічого там не залишилося. Нам вдалося знов знайти якийсь рис, памперси для дітей і всі наступні дні магазини були пусті та люди були в паніці, почалося мародерство, почалася стрілянина. І ми більше не виходили з будинку”, — каже Олена Павлова.
На п’ятий день їм вдалось виїхати з Хатай і дістатись через 18 годин до сусіднього міста Мерсін. Воно теж зазнало руйнувань, але, за словами жінки, не таких сильних.
“Зараз я знаходжуся, дяка богу, в безпечному місті в пансіонаті. Нас годують, нам видали трошки речей, ми не знаємо, де нам брати гроші. Ми не знаємо, що ми будемо робити далі. Ми будемо намагатися виїхати, евакуюватися до Європи, там починати нове життя. Це може бути Польща, Румунія. Ми не знаємо поки що. Ми трошки прийдемо в себе та будемо думати, що робити далі”, — розповіла дівчина.
Як відомо, 6 лютого 2023 року на південному сході Туреччини та на території Сирії стався потужний землетрус. Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що землетрус магнітудою 7,7 став найпотужнішим з 1939 року.
Унаслідок землетрусів у Туреччині та Сирії, за наявною оцінкою, загалом загинули понад 34 тисячі людей.
Джерело – Суспільне Одеса