Про це заявив заступник міністра юстиції Віталій Василик, ідеться на сторінці Міністерства юстиції у Фейсбук.
“Трьох співробітників Одеського СІЗО, які фігурували в розслідуванні журналістів Слідство. Інфо, звільнили із посад. Йдеться про начальника Одеського СІЗО Володимира Шевченка, його заступника Валентина Слабінського, а також співробітника оперативного відділу Олександра Торзюка”, – повідомив Василик.
Зазначається, що з часу виходу фільму-розслідування щодо цих посадовців почала працювати внутрішня безпека, утім, їх не вдавалося звільнити раніше, бо вони перебували на лікарняних.
За інформацією “Слідство.Інфо”, співробітник СІЗО Олександр Торзюк дозволяв в’язню, обвинуваченому в особливо тяжкому злочині, вільно пересуватися на волі, зустрічатися із невідомими поза межами ізолятора, користуватися мобільним телефоном та отримувати незаконні передачі.
Водночас заступник начальника СІЗО Валентин Слабінський є офіційно підозрюваним у вимаганні грошей від в’язнів, а начальника СІЗО Володимира Шевченка підозрюють у корупції. Зокрема, його обвинувачують у тому, що п’ять років тому, коли Шевченко був начальником Ізмаїльського СІЗО, він вимагав від ув’язненого 1 тис. доларів.
Усі троє були фігурантами розслідування журналістів про привілейовані умови утримання для окремих арештантів і корупцію у слідчому ізоляторі.
Як зауважив заступник міністра, з часу виходу фільму-розслідування щодо цих посадовців СІЗО почала працювати внутрішня безпека, утім, згаданих осіб не вдавалося звільнити, оскільки вони перебували на лікарняних.
“Два місяці вони ховалися на лікарняних, і от в січні місяці почали активно проводити з ними роботу, вони зрозуміли і написали рапорти на звільнення”, — розповів “Слідству.Інфо” Василик.
Нагадаємо, три місяці тому журналісти Слідство.Інфо оприлюднили фільм-розслідування «Тюрма можливостей» – про корупцію за ґратами в Одесі.