З кінця минулого року і в січні 2022 року регіональні консультанти Асоціації міст України в Одеській області проводять виїзні зустрічі з громадами на тему «Новели ринку газу як інструмент заощадження для мешканців територіальних громад». Відбулося вже чотири зустрічі- міні-навчання – в Усатівській, Нерубайській, Великобуялицькій та Овідіопольській ОТГ.
Про це повідомляють в Одеському РВ Асоціації міст України.
![Овідіополь](http://silahromad.com.ua/wp-content/uploads/2022/01/Овідіополь-300x225.jpg)
Заступник директора Юрій Ямковой докладно розповів про ринок газу України, як громадяни можуть змінити постачальника, не виходячи з дому, та пояснив, що означає поняття “постачальник останньої надії”.
Під час доповіді наводив приклади механізмів для заощадження для мешканців територіальноі громади.
![рейтинг](http://silahromad.com.ua/wp-content/uploads/2022/01/рейтинг1-300x225.jpg)
– наскільки важливо розуміти складові ринку газу,
– як працює ринок газу,
– як змінити постачальника газу,
– на що варто звернути увагу при виборі постачальника,
– чому важливо вчасно передавати показники лічильника та своєчасно проводити оплату за спожитий газ.
Нагадаємо, громади отримали з державного бюджету мільярди гривень субвенції для компенсації різниці в тарифах, що спрямовується на погашення заборгованості підприємств теплопостачання за спожитий газ перед НАК «Нафтогаз» України.
![Оксана Піднебесна](http://silahromad.com.ua/wp-content/uploads/2022/01/я-300x225.jpg)
Селищний голова Лідія Савельєва подякувала гостям за таку актуальну на даний час інформацію та попросила присутніх донести почуте до мешканців громади.
![Демченко](http://silahromad.com.ua/wp-content/uploads/2022/01/газ-225x300.jpg)
Консультантка регіонального відділення з бюджетних питань Світлана Осадчук розповіла про ключові досягнення в захисті інтересів громад у 2021 році.
А консультантка з питань комунікації Оксана Піднебесна повідомила про важливість максимального донесення інформації від місцевої влади до жителів громади, задіяння різних платформ, “аби кожен мешканець відчув, побачив і переконався, що влада працює на потреби своїх жителів. Для цього потрібно доступно пояснювати усі кроки влади, – і не просто чути один одного, а взаємодіяти”.
Наступна зустріч відбудеться 25 січня у Захарівській селищній раді.