Влада – до людей: як працюватимуть нові РДА в Одеській області?

Відтепер обласні та районні державні адміністрації можуть формувати свої підрозділи за новою структурою. Відповідне рішення ухвалили під час засідання Кабінету Міністрів України за ініціативи Міністерства розвитку громад та територій України. Прийнята постанова необхідна для реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

«Оновлення структури місцевих державних адміністрацій – один з кроків, необхідних для втілення нових компетенцій органів місцевого самоврядування в межах децентралізації. Тож наразі завершуємо нормативне забезпечення формування новоутворених районів», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Затверджена Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2012 № 606». А саме, змінені Рекомендаційні переліки структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій.

Склад місцевої державної адміністрації формують її апарат та структурні підрозділи, які згруповано за двома напрямками: здійснення виконавчої влади і забезпечення взаємодії та здійснення окремих повноважень органів місцевого самоврядування. Також в РДА  мають працювати Служба у справах дітей та архівний підрозділ.

Важлива зміна – до переліку включений підрозділ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, як продовження руху в напрямку цифрового суспільства.

Нагадаємо, що в останній тиждень року Уряд затвердив документи, завдяки яким в  Україні розпочався процес ліквідації та утворення районних державних адміністрацій. Зокрема, ухвалено Порядок, за яким відбуватиметься цей процес, у тому числі передача майна та обов’язків РДА, що припинили роботу у ході децентралізації.

Команда Мінрегіону впровадила щотижневий моніторинг передачі комунальної власності до новостворених РДА. На минулому тижні були проведені наради щодо передачі та прийняття медичних та культурних об’єктів у комунальну власність.

Як зазначив заступник Міністра В’ячеслав Негода, людям з віддалених до райцентру громад їздити до нових (укрупених) райдержадміністрацій не доведеться:

«Перше – потреби такої не буде. Всі необхідні послуги мешканці отримуватимуть на території своїх новоутворених громад – це і є сутність децентралізації, яка має наблизити послуги, в тому числі з районного рівня до громад. Друге – ми повинні створити систему послуг, коли не люди мають їздити до влади, а навпаки – влада до людей», – зазначив В’ячеслав Негода.

Також Уряд затвердив постанову, розроблену Мінфіном, щодо граничної чисельності працівників ОДА та РДА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *