Мінрегіон узгодив перспективний план ОТГ Одеської області

Фінальне узгодження позиції відбулося по проектах перспективних планів вже 22 областей. Залишилися лише проекти по Рівненській та Сумській областях, обговорення яких відбудеться найближчими днями. Уряд вже затвердив перспективні плани восьми областей і за декілька тижнів розгляне усі інші.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода під час узгоджувальної онлайн-наради з підготовки перспективних планів формування територій громад Львівської, Одеської, Полтавської, Кіровоградської та Дніпропетровської областей.

«Хтось вважає, що обговорення перспективних затягнулися і варто вже приймати остаточні рішення. І дійсно, дискусій на різних рівнях було багато. Незважаючи на це, по багатьох громадах досі немає одностайної позиції усіх, хто відповідає за розвиток територій – самих громад, профільних асоціацій, народних депутатів. Але за цей час ми проговорили кожну непросту ситуацію, почули усіх і навели власні аргументи. Орієнтуючись на результати цих дискусій, ми впевнено виходимо на етап прийняття фінальних рішень», – сказав В’ячеслав Негода.

Він нагадав, що прийняти остаточні рішення по адміністративно-територіальному устрою на рівні громад Уряд зможе після того, як будуть затверджені усі перспективні плани і набуде чинності законопроект № 2653, що уповноважує Кабінет Міністрів визначати адміністративні центри та території громад.

«Вчора ми узагальнили усі позиції центральних органів виконавчої влади стосовно цього законопроекту. Маємо позитивний висновок – цей закон рекомендовано підписати. Хочу також нагадати, що у ході роботи над цим законом його підтримували усі асоціації органів місцевого самоврядування. Але чомусь зараз дехто з них починає його критикувати. Ми за послідовність і чесність. Якщо ми разом почали цю реформу, то давайте разом її і завершувати, а не відгороджуватись від непростих рішень», – зазначив заступник Міністра.

Нагадаємо, 16 квітня 2020 року Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 2653. Таким чином Уряд отримав можливість завершити процес формування спроможних громад по усій країні до місцевих виборів, які відбудуться у жовтні цього року. Законопроект передано на підпис Президента.

Крім того, триває робота над законопроєктом, який визначить нові райони в Україні. Попередньо, на території Одеської області їх мали залишити 4 – з адміністративними центрами в Одесі, Подільську, Білгород-Дністровському та Ізмаїлі. Хоча в останій час на місцевому рівні пропонували додати ще один – з центром в Роздільній або в Арцизі. Але остаточне рішення ще не оприлюднене.

«Законопроект про адміністративно-територіальний устрій на субрегіональному (районному) рівні має бути максимально чітким, давати перелік і склад нових районів, але за можливості не зачіпати питань територіальної організації влади на місцях, розмежування повноважень і ресурсів тощо. Ці питання, скоріше за все, потрібно вирішувати паралельно в інших законодавчих актах. Головне завдання зараз – затвердити новий адміністративно-територіальний устрій на базі районів та громад, щоб вже на новій територіальній основі провести місцеві вибори, до який залишилося лише півроку», – таку думку висловив заступник Міністра розвитку громад і територій.

«На жаль, ми ще не маємо версії законопроекту про нові райони, яку можна запропонувати для широкого обговорення. Можливо це тому, що ми намагаємося в одному законопроекті вирішити забагато питань – і сформувати адмінтерустрій, і організувати владу на місцях, і розмежувати повноваження та ресурси. Це і ускладнює текст законопроекту, і зменшує шанси на його швидкий і позитивний розгляд в Уряді та Парламенті», – сказав В’ячеслав Негода.

Думки експертів з цього приводу розділилися. На думку частини присутніх на обговоренні, уникнути процедурних, майнових і бюджетних питань, принаймні у перехідних положеннях до законопроекту про нові райони, не вдасться.

Наступного тижня запланована чергова онлайн-конференція, за результатами якої має з’явитися текст законопроєкту для широкого обговорення.

Як відомо, 16 квітня 2020 року Верховна Рада прийняла в цілому  законопроєкт № 2653, який дає повноваження Уряду визначати адміністративні центри та території територіальних громад, а також подавати до Верховної Ради України проекти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів.

One thought on “Мінрегіон узгодив перспективний план ОТГ Одеської області

  1. Минрегион мне прислал пару недель тому назад ответ относительно вопроса реорганизации,ликвидации областей в Украине..так вот оказалось ,что НЕ ВООБЩЕ закона,нормативного акта который регулирует вопросы..кто,как,в какой порядок решает вопрос с областями…а тут КМУ наделяют правами “пилить” области и районы внутренним порядком..геть Влада чокнулась!!!??? Потом будут и уголовные дела и суды….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *